Sulm ajror në Gaza, 7 të vdekur dhe disa të plagosur

Agjencia palestineze e lajmeve Wafa tha se shtatë persona vdiqën dhe disa të tjerë u plagosën në një sulm ajror izraelit që goditi një shtëpi në lagjen Shujaiya në qytetin lindor të Gazës këtë mëngjes.

Disa orë më parë, Wafa kishte njoftuar se një fëmijë ishte vrarë në një tjetër bastisje në Rafah, në jug të Rripit.

Numri i të vdekurve në enklavën palestineze që nga 7 tetori është të paktën 37,164 të vdekur dhe 84,832 të plagosur. Shifrat në fjalë janë bërë publike nga Ministria lokale e Shëndetësisë e drejtuar nga lëvizja islamike Hamas.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *