Katër përballjet me Italinë, Shqipëria i drejtohet Dortmundit me bilanc negativ

Dy herë në takime miqësore dhe dy herë në kualifikueset e Botërorit 2018, në të gjitha përballjet Italia ka triumfuar mbi Kombëtaren shqiptare.

Miqësoren e parë për italianët e vendosi autogoli i Hamdi Salihi, ndërsa 2-0 ishte rezultati i takimit tjetër, që ishte i vlefshëm për kualifikueset e Botërorit të Rusisë, ku shënuan De Rosi me penallti dhe Imobile. Ndërkohë, ndeshja e kthimit në Shqipëri u fitua 1-0 nga fqinjët me golin e Kandrevës.

Përballja e fundit, ajo e nëntorit 2022, përfundoi 1- 3 për Italinë, ku shënuan Ismajli/ Di Lorenco dhe dopieta e Grifos.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *