Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

Menaxheri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, i është përgjigjur pyetjes se cilat përzgjedhje i konsideron si favoritë për Kampionatin Evropian në Gjermani, që do të mbahet nga 14 qershori deri më 14 korrik.

“Gjermania dhe Spanja. Anglia? Duke iu afruar fitores finale. Është koha që Anglia të ndërmarrin këtë hap. Ata kanë një brez shumë të mirë në mesfushë dhe sulm. Unë jetoj në Britaninë e Madhe, ndaj jam i interesuar se si do të performojë kjo skuadër”, tha Guardiola për gazetarin Victor Navarro.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *